Program na sezónu 2008/2009

14. září 2008 ve 14.00 hodin - kostel sv. Jana Křtitele, Orlické Záhoří
Monteverdi, Arcadelt, Bach, Mozart, Dvořák, Lukáš, Tučapský, Smetana

Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové
sbormistr: Lenka Lipenská

27. září 2008 - kostel sv. Jakuba, Stěžery
J. S. Bach: Chorálové předehry a chorály
W. A. Mozart: Korunovační mše

sólisté: Hana Škvařilová, Ludmila Horová, Milan Motl, Michal Medek
varhany: Václav Uhlíř
Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové
sbormistr: Lenka Lipenská

Neděle 26. října 2008 - kostel Saint-Leu-d'Esserent, Francie
varhany: Michal Hanuš
Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové
sbormistr: Lenka Lipenská

Pondělí 27. října 2008 - Paříž, Francie
varhany: Michal Hanuš
Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové
sbormistr: Lenka Lipenská

Pátek 12. 12. v 19 hodin
Smiřice - kostel Církve československé husitské
J. J. Ryba: Česká mše vánoční, K. Stecker: Koleda, vánoční program
varhany: Václav Uhlíř
soprán: Iva Bílková
alt: Hana Juričková
tenor: Karel Růžička
bas: Michal Medek

Sobota 13. 12. - Boguszów-Gorce, Polsko
J. J. Ryba: Česká mše vánoční, K. Stecker: Koleda, vánoční program
varhany: Michal Hanuš
soprán: Iva Bílková
alt: Hana Juričková
tenor: Karel Růžička
bas: Michal Medek

Pondělí 15. 12. v 17.30 a 19.30 hodin
Hradec Králové - sál Filharmonie Hradec Králové
Miloš Bok: Snové koledy
J. J. Ryba: Česká mše vánoční
dirigent: Miloš Bok

Pátek 19. 12.
Hradec Králové - Sbor kněze Ambrože
J. J. Ryba: Česká mše vánoční, K. Stecker: Koleda, vánoční program
Decapoda Ústí nad Orlicí
soprán: Iva Bílková
alt: Hana Juričková
tenor: Karel Růžička
bas: Tomáš Hubený
dirigent: Miluše Barvínková

Neděle 21. 12. v 16 hodin
Černilov - římskokatolický kostel sv. Štěpána
J. J. Ryba: Česká mše vánoční, K. Stecker: Koleda, vánoční program
varhany: Michal Hanuš
soprán: Iva Bílková
alt: Hana Juričková
tenor: Karel Růžička
bas: Michal Medek

Sobota 3. 1. v 17 hodin
Praskačka - kostel Nejsvětější Trojice
J. J. Ryba: Česká mše vánoční, K. Stecker: Koleda, vánoční program
varhany: Michal Hanuš
soprán: Iva Bílková
alt: Hana Juričková
tenor: Karel Růžička
bas: Michal Medek

Středa 4. 3. 2009 19.30 hod.
Sál Filharmonie Hradec Králové
Bach, Tučapský, Dvořák, Martinů

Pátek 1. května 18 hodin
Městská hudební síň, Hradec Králové
Cantus Felix
Smíšený pěvecký sbor Smetana
varhany: Václav Uhlíř

Sobota 2. května 18 hodin
Chrám sv. Barbory, Kutná Hora
Cantus Felix
Smíšený pěvecký sbor Smetana
varhany: Václav Uhlíř

Foerstrovy Osenice 2009

Sobota 30. května 14.00 hod.
Amfiteátr, Osenice
Hlavní festivalová přehlídka

Sobota 30. května 19.00 hod.
Městská spořitelna, Sobotka
Festivalový koncert

Sobota 20. června 2009 v 10 hodin
Žireč u Dvora Králové nad Labem

Slavnostní otevření relaxační zóny a koncert u přiležitosti slavnostního odhalení unikátní zvonkohry v kostele sv. Anny v areálu Domova sv. Josefa

zvonkohra a varhany: Václav Uhlíř
trubka: Karel Houdek
Smíšený pěvecký sbor Smetana
Musica per legni

Pondělí 22. června 2009 18.00 hod.
Katedrála Sv. Ducha, Hradec Králové

Antonín Dvořák - Stabat Mater

Filharmonie Hradec Králové
soprán: Lívia Obručník Vénosová
mezzosoprán: Yvona Škvárová
tenor: Jan Ježek
bas: Jurij Kruglov
Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové
sbormistryně: Lenka Lipenská
dirigent: Peter Vrábel

Úterý 23. června 2009 18.00 hod.
Chrám Narození Panny Marie, Turnov

Antonín Dvořák - Stabat Mater

Filharmonie Hradec Králové
soprán: Lívia Obručník Vénosová
mezzosoprán: Yvona Škvárová
tenor: Jan Ježek
bas: Jurij Kruglov
Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové
sbormistryně: Lenka Lipenská
dirigent: Peter Vrábel